Obróbka CNC drewna

Obróbka CNC znajduje zastosowanie w wielu branżach przemysłu, w tym meblarskim. Z jej wykorzystaniem wiąże się wiele zalet, dlatego w powodzeniem wyparła wcześniejsze, manualne metody. W artykule wskazujemy, czym jest obróbka CNC oraz krótko opisujemy popularne jej rodzaje. Wyjaśniamy również, w jaki sposób można za pomocą CNC przeprowadzać obróbkę mebli.


Czym jest obróbka CNC i jakie znajduje zastosowania w przemyśle meblarskim? 

Obróbka CNC polega na skrawaniu różnych materiałów, takich jak metale, tworzywa sztuczne czy drewno. Jest to proces przebiegający w sposób automatyczny, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komputerowych. Dzięki temu możliwe staje się uzyskanie wysokiej precyzji i powtarzalności, co byłoby utrudnione w przypadku manualnej obróbki. Do zalet metody CNC można zaliczyć także oszczędność kosztów i czasu, a także wyeliminowanie czynnika ludzkiego, takiego jak błędy w wyniku zmęczenia czy rozkojarzenia. 

Proces obróbki CNC wymaga zastosowania określonego typu urządzeń, takich jak np. tokarka czy frezarka. Są one sterowane w sposób numeryczny, za pomocą systemów komputerowych.  

 

Oferujemy usługi cnc - wycinanie cnc

Niezależnie od tego, czy zdecydują się Państwo na frezowanie drewna, czy materiałów drewnopochodnych, z pewnością będziemy w stanie sprostać wszelkim wymaganiom i oczekiwaniom. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem oraz niezwykle doświadczoną kadrą, dzięki czemu gwarantujemy wykonanie wszelkich zadań w nad wyraz sprawny, efektywny sposób. Ploter frezujący CNC, który posiadamy, spełnia wszelkie standardy nowoczesnych technologii i jest urządzeniem działającym nad wyraz sprawnie. CNC w drewnie w naszym wykonaniu jest kwestią nie tylko nad wyraz sprawną, ale i bardzo opłacalną. Zapraszamy zatem do współpracy zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorców zarządzających dużymi firmami.

 

Jak obróbka CNC jest wykorzystywana w meblarstwie? 

Dzięki przeprowadzeniu metody CNC można nadawać meblom dowolne kształty w celu uzyskania atrakcyjnego designu. Istnieje możliwość wygładzania, polerowania, czyszczenia czy wycinania zarówno drewna, jak i metalowych elementów mebli, takich jak np. stelaże. Dzięki obróbce CNC uzyskuje się również ciekawe zdobienia. Metodę sterowania numerycznego wykorzystują zwłaszcza te firmy, które produkuje meble na masową skalę. 

 

Piaskowanie mebli 

Jedną z najczęściej wykorzystywanych technik obróbki CNC jest piaskowanie. Pozwala usuwać z powierzchni różnego typu zanieczyszczenia, takie jak np. lakiery czy pozostałości farb. Dzięki piaskowaniu dany obszar drewna czy metalu może zostać precyzyjnie wypolerowany i wygładzony. Można nadać powierzchni efekt matowości lub chropowatości.  

 

Frezowanie CNC 

W przemyśle meblarskim powszechnie wykorzystuje się również technikę frezowania. Pozwala ona uzyskać meble o identycznym kształcie, a także tworzyć różnego typu płaszczyzny, rowki, stopnie, otwory przelotowe czy kanaliki. Dzięki frezowaniu CNC można również stworzyć atrakcyjne ozdobienia na frontach mebli, a także zaokrąglenia. Ta metoda obróbki CNC stwarza ponadto możliwość wycinania elementów, grawerowania czy nacinania gwintów.

 

Toczenie CNC

Umożliwia tworzenie konstrukcji w formie brył obrotowych. Obróbka wiórowa pozwala pozbyć się nadmiaru materiału. Dzięki toczeniu elementy zyskują odpowiednie wymiary oraz optymalny stopień gładkości.

 

Cięcie wodą

Obróbka CNC może również służyć cięciu drewna za pomocą strumienia wody pod wysokim ciśnieniem. Możliwe jest w tym przypadku wycięcie w meblach dowolnego kształtu. Technika ta cechuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa oraz jest przyjazna dla środowiska, ponieważ nie powstają opary.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.