Schody drewniane, czyli elegancki element dowolnego wnętrza

Schody drewniane potrafią odmienić każde wnętrze, niezależnie od stylu,  w którym zostało ono urządzone. Szlachetny surowiec wykorzystany do ich stworzenia sprawdza się doskonale zarówno w domach mieszkalnych, jak i dwupoziomowych mieszkaniach czy nawet hotelach i innych obiektach użyteczności publicznej. Jak i z jakich typów drewna powstają takie schody?

Schody drewniane w wytrzymałym wydaniu

Schody drewniane muszą nie tylko prezentować się doskonale, lecz także zachować doskonały stan przez długie lata. Surowiec ten wymaga odpowiedniej pielęgnacji, która pozwoli zabezpieczyć go przed niszczeniem z biegiem czasu. Schody wykonane we właściwy sposób z użyciem wysokiej jakości materiałów to gwarancja niesamowitego wyglądu nawet na kilkadziesiąt lat.

Schody drewniane przyjmują formę klasyczną oraz spiralną. W ostatnim czasie szczególną popularnością cieszą się modele ażurowe i dywanowe, które nie przytłaczają wnętrza. Schody wykonane z drewna mogą także zostać wzbogacone o elementy metalowe lub nawet szklane. Tak duża uniwersalność tego surowca pozwala na stworzenie dowolnego efektu zgodnego z wymaganiami danego klienta.

Z czego robi się schody drewniane?

Schody drewniane powstają z wykorzystaniem buku, sosny, dębu lub jesionu. Wszystkie te materiały pozwalają na stworzenie wytrzymałej, eleganckiej konstrukcji. Gatunki iglaste są nieco miększe, ale jednocześnie bardziej odporne na działanie warunków atmosferycznych. Z tego powodu sprawdzają się one dobrze jako schody zewnętrzne. Wewnątrz pomieszczeń lepiej postawić na twardsze gatunki liściaste, takie jak dąb czy jesion.

Jakie są zalety schodów drewnianych?

Oprócz szlachetnego wyglądu, schody drewniane są również bardzo wytrzymałe. Cechuje je także możliwość wyboru pomiędzy wieloma odcieniami i wykończeniami, która pozwala na idealne dopasowanie konkretnego gatunku do wyposażenia danego wnętrza. Drewno jest również bardzo elastyczne, dlatego umożliwia ono stworzenie dowolnego kształtu zgodnego z potrzebami konkretnego klienta.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.