Projektowanie schodów drewnianych

W naszej ofercie znajduje się projektowanie schodów drewnianych wielu różnych typów. Możemy zaplanować i wykonać w Twoim domu:

·       schody ażurowe,

·       schody dywanowe,

·       schody puszkowe tzw. boxy,

·       usługę obkładania drewnem wylanych schodów betonowych.

 

Projektowanie schodów drewnianych.

 

Projekty schodów drewnianych -  schody wewnętrzne pierwotnie  schody betonowe

 Schody ażurowe są schodami samonośnymi, które łatwo i   szybko można zamontować. Są stosunkowo lekkie. Zalecamy ich wykorzystanie raczej w małych pomieszczeniach mieszkalnych. Dają wrażenie lekkości i dobrze komponują się zarówno we wnętrzach zaprojektowanych klasycznie, jak i nowocześnie. Często wykorzystuje się schody ażurowe samonośne przy wejściach na drugą kondygnację, jaką stanowi poddasze użytkowe. Będą dobrym wyborem w piętrowych domkach letniskowych.

Natomiast okładanie drewnem schodów z betonu  poprawi estetykę i funkcjonalność tego elementu. Dobrej jakości drewniane schody wykonane na nośniku betonowym bez wątpienia będą solidne i wytrzymałe, dlatego przetrwają w niezmienionym stanie wiele lat. Zajmują więcej powierzchni w pomieszczeniu, dlatego zaleca się ich zastosowanie w dużych holach czy w domach. Okładzina drewniana na schodach betonowych będzie prezentowała się wówczas okazale. Stopnie i podstopnice wypełnione powinny być drewnianymi deskami klejonymi warstwowo.

 

Solidna konstrukcja schodów drewnianych

Doskonale zdajemy sobie sprawę z ogromnego potencjału, jaki drzemie w drewnie - materiał ten pozwala na tworzenie naprawdę wspaniałych, doskonale prezentujących się konstrukcji, które przy okazji cechują się ogromną wytrzymałością, dzięki której mogą służyć przez wiele dziesiątek lat. Schody drewniane są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w budownictwie jednorodzinnym, czemu nie można się jakkolwiek dziwić, zwłaszcza że obecnie mamy do wyboru różnego rodzaju schody drewniane (np. schody zabiegowe), jak również możemy dopasowywać takie kwestie, jak kąt nachylenia konstrukcji czy wysokość stopnia, jego szerokość, jak również dokładny wygląd balustrady. Jeśli projekt schodów w Twoim domu ma być najwyższej jakości, z pewnością powinieneś skontaktować się z nami. Specjalizujemy się w zakresie schodów drewnianych w domach jednorodzinnych i wykonujemy precyzyjne, dokładne i staranne projekty schodów przy użyciu całej naszej wiedzy oraz kompetencji.

 

Schody wykonujemy z niezwykłą starannością

Projekty schodów drewnianych w naszym wykonaniu są bez wątpienia najwyższej jakości. Zależy nam na odpowiedniej komunikacji z klientem oraz na indywidualnym podejściu do wszelkich jego potrzeb, w związku z czym jesteśmy w stanie dopasować odpowiednie schody do każdego wnętrza, niezależnie od jego specyfiki oraz tego, czy jest trudne w urządzeniu, czy wręcz przeciwnie. Wraz z klientem ustalamy szerokość biegu oraz wysokość, jaką mają mieć drewniane stopnie - przedstawiamy również naszą wizję na temat tego, jakiego rodzaju powinny być owe schody oraz jakie powinny posiadać poręcze. Wszystko to sprawia, że jesteśmy godną zaufania i polecenia firmą - na naszym koncie są setki tego rodzaju konstrukcji, w związku z czym zapraszamy do kontaktu z nami, niekwestionowanymi specjalistami w branży schodowej.

 

Z jakiego drewna najlepiej wykonać schody drewniane?

W Wikpol oferujemy naszym klientom wykonanie i zaprojektowanie schodów z drewna bukowego, dębowego, sosnowego lub jesionowego. Drewno może zostać zabejcowane na kolor, lakierowane lub szczotkowane. To bardzo ważne, by drewno zastosowane na schody było wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i na długotrwałe użytkowanie. Do budowy konstrukcji schodów potrzebny jest materiał, na którym przez długi czas niewidoczne będą ślady jego użytkowania. Jedynie najtwardsze gatunki drewna spełniają te założenia. Nie bez znaczenia dla estetyki wykonania schodów będzie usłojenie desek drewnianych, ich kolor, ale i trwała struktura.

Dokonujemy pomiaru w domu klienta oraz montażu zaprojektowanych przez nas rozwiązań. Przy projektowaniu schodów bierzemy pod uwagę tylko takie drewno, które będzie odpowiadało co najmniej II klasie jakości, choć zalecamy przy tym wykorzystanie jednak materiału bardzo dobrego gatunkowo. Natomiast elementy nośne schodów mogą być wykonane wyłącznie z drewna liściastego klasy I, ponieważ muszą znieść długotrwałe obciążenia.

 

Bezpieczeństwo domowników

Schody w domu w żadnym przypadku nie mogą stanowić zagrożenia dla Ciebie, domowników czy Waszych gości. Dlatego w parze z nimi możemy zaprojektować także barierki drewniane, z elementami nierdzewnych rurek czy ze wstawioną szybą lub klasyczne, wykonane wyłącznie z elementów drewnianych, niekoniecznie takich samych jak schody, choć jest to estetyczne rozwiązanie często praktykowane w domach naszych klientów.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.